Відкритого листа меру написали сумські перевізники. Він є відповіддю перевізників на допис Олександра Лисенка про те, що після проведення конкурсу на перевезення у Сумах їздитимуть винятково автобуси середньої місткості.

У своєму листі підприємці вказують:

“Жодного разу під час вашого перебування при владі не був прийнятий економічно обґрунтований тариф, щоразу з розрахунків виключалась інвестиційна складова… Вам відомо, що один автобус середньої місткості коштує 80 тис. доларів, а автобус великої місткості – 200 тис. доларів, тобто хтось має інвестувати в цю галузь міста більше ніж 20 млн доларів… Інтервал руху буде 15-20 хв, а вартість руху, враховуючи той пасажиропотік, який є зараз, – буде не менше 15 грн”.

Приватних перевізників обурило те, що вони повинні будуть придбати нові автобуси на 40 людей або великої місткості — до 100 пасажирів.

Міський голова додав, що транспорт, який виставлятиметься на конкурс, може бути як новим, так і відновленим, тобто який був у використанні.

Чи дійсно можливо повністю відмовитись від нинішніх “Рут”, розповів керівник Всеукраїнського товариства сприяння розвитку пасажирського транспорту (м. Кривий Ріг) Андрій Заславський.

“Під час кожного конкурсу, який відбувається у багатьох містах України, питання не тільки в тому, які конкурсні пропозиції виставить міська влада, а ще й які пропозиції будуть надавати перевізники. Тобто якщо навіть ми захочемо перевозити мешканців міста лише на електробусах або автобусах суперкласу, а жоден перевізник не вийде на конкурс із такою пропозицією, то міський владі доведеться врешті-решт обирати із тих пропозицій, які виставлені на конкурс”, — сказав він.

Також Заславський додає: “Це ті самі перевізники, можливо, вони трішечки, на 10-20% зможуть все-таки оновити свій рухомий склад і придбати більш просторі автобуси, і тоді їм буде наданий пріоритет при проведенні конкурсу”.

Транспортний конкурс для приватних перевізників запланований на грудень 2021 року.

З переможцями нового транспортного конкурсу міська влада укладатиме договори на наступні п’ять років. Тоді також визначатимуть, хто надаватиме послуги з перевезення пасажирів до сіл, які увійшли до громади міста. Минулий транспортний конкурс відбувся на 37 маршрутів у лютому 2017 року.

Джерело: suspilne.media

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.