На Сумщині — 133 малокомплектних і малочисельних шкіл. Це заклади, в яких навчається до 100 і до 40 учнів. Для їхнього існування є певні умови. Рішення про створення та ліквідацію освітнього закладу приймає засновник, тобто сільські, селищні та міські ради.

Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА повідомила, що має бути організований «новий освітній простір для початкової ланки, тобто в класі не повинна бути одна-дві дитини. Якщо навіть і є індивідуальна форма навчання в закладі освіти, то обов’язково все повинно відповідати вимогам нової української школи».

«Дитина має навчатися повний навчальний день. Чи отримують діти якісну освіту в старшій школі обов’язково, чи готові складати ЗНО. Якщо заклад має менше ніж 25 учнів, то він не фінансується з державного бюджету і не отримує освітню субвенцію на виплату заробітної плати педагогічним працівникам», — говорить вона.

Після закриття малокомплектної школи учнів переводять до опорної. На Сумщині таких — 54.

«Це заклад, який має не менше 200 учнів, без філій, обов’язково організоване підвезення, якісна позашкільна освіта. Має бути спортивна зала, їдальня, повноцінне харчування, група подовженого дня», — продовжила чиновниця.

Вікторія Гробова зазначила, що відповідно до нормативних документів є обов’язковим підвіз до школи учнів, які живуть за 2 і більше кілометрів до школи. Відстань від місця проживання учня до місця збору на зупинці має бути не більш як 500 метрів.

Джерело: Суспільне. Суми

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.