28 травня під стіни Кролевецької міської ради вийшли мешканці громади, які відстоювали кожен свою школу.

Під час місцевої сесії на розгляд депутатського корпусу було винесене питання про ліквідацію чи реорганізацію закладів освіти Кролевецької територіальної громади. Мова йшла про 11 навчальних закладів.

Позиція батьків дуже проста і зрозуміла : «Не буде школи – не буде села!»

Під крики «Не закривайте школи!», що лунали з подвір’я, депутати приймали рішення.

Заступник голови фракції ОП-ЗЖ у Кролевецькій міській раді Віталій Бакуновець виступив перед депутатами перед голосуванням із закликом не приймати таке непопулярне рішення, бо воно набуло неабиякого резонансу. «Ми йдемо дорогою, яка веде в пекло, – сказав обранець. – До нас звертаються наші мешканці. Вони просять найпростішого – зберегти освіту для своїх дітей. І це право надано їм Конституцією України. Ми з вами ставимо хрест на нашій громаді, закриваючи школи. У відділі освіти говорять, що у цих закладах слаба освіта. Так давайте зачинимо всі школи у Кролевці і переведемо учнів до Києва – там освіта на вищому рівні!»

Але, депутати від політичних партій «Європейська солідарність», «ВО «Батьківщина» та «Наш край» (17 депутатів) не дослухались свого колегу і проголосували «за» ліквідацію та реорганізацію 11 навчальних закладів, а присутні на засіданні депутати від «Слуги народу» (2 депутати) та ПП «Опозиційна платформа – За життя» (5 депутатів) навпаки, були проти та не підтримали їх.

Не підтримали більшістю голосами лише перепрофілювання Спаського ліцею шляхом пониження до ІІ ступеню, він залишився працювати в тому ж форматі.

Було ліквідовано Кролевецьку ЗОШ № 7, Кролевецький дитячий садок № 2, Яровську філію ОЗ «Мутинський ліцей». Понизили ступінь до І у сільских навчальних закладах Божка, Буйвалового, Каміня, Литвиновичів, Локні та Ярославця до ІІ ступеня – Бистрика та Грузького.

«Сьогодні стоїть завдання зробити так, щоб витіснити людей із села, щоб можна було за безцінь забрати землю. Можливо хтось «кладе око» на будівлі чи територію закладів. Це і є головною причиною закриття малокомплектних шкіл, а не турбота про кращу освіту для дітей», – упевнений Віталій Бакуновець.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.