У Зарічному районному суді слухали справу про корупційні правопорушення вчинені, головою Сумської облдержадміністрації Василем Хомою. НАЗК виявило у його діях 6 корупційних адмінправопорушень, які вже у суді об’єднали в одне провадження.

Голові ОДА інкримінували те, що він, як посадовець, мав дохід від діяльності, якою заборонено займатися, обіймаючи посаду очільника області. Це корупційне правопорушення визначено статтею 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення і має формальний склад правопорушення. Тобто, при притягненні до відповідальності має значення лише сам факт порушення чинного антикорупційного законодавства, а наявність умислу не є обов’язковою ознакою. 

Судове засідання

За словами захисника Василя Хоми Ігоря Забіяки, його підзахисний розпочав процес звільнення з посад, які обіймав раніше у приватних фірмах, вчасно. І приступив до обов’язків голови облдержадміністрації з 24 листопада, а не 23-го у день підписання відповідного розпорядження Президентом.

Василь Хома обвинувачення заперечував. “Мною не було здійснено ніяких таких дій, які б суперечили чинному законодавству. Повинен якийсь розумний термін бути встановлений, місяць там. Тому що для скликання загальних зборів десь місяць потрібен, поки зберуться всі учасники, доки вони розглянуть”, – сказав він.

Суддя Марина Сорока дійшла до висновку, що у діях Василя Хоми відсутній умисел на вчинення корупційних правопорушень, а тому закрила справу через відсутність складу у його діях адмінправопорушення. Тобто, суддя закрила справу за відсутності умислу, хоча він не був необхідний для притягнення губернатора до відповідальності.

Розбіжності у захисті Хоми

Василя Хому призначили головою Сумської обласної державної адміністрації 23 листопада 2020 року. До дати призначення, його кандидатуру погодили на засіданні уряду 11 листопада. Інакше кажучи, чинний губернатор фактично знав про ймовірне його призначення на посаду очільника області майже за 2 тижні. Отже, Василь Хома мав достатньо часу для звільнення з посад та міг вжити вичерпні заходи для зупинення видів діяльності, які заборонені при сумісництві чи суміщені посад.

Крім того, Василь Хома мав великий перелік корпоративних прав, котрі їм не були передані вчасно. Таким чином, Василь Хома займався ще і підприємницькою діяльністю після призначення на посаду голови Сумської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо

Василь Хома офіційно задекларував 110 млн. грн. статків, при тому що він вказав сукупний дохід з 2009 року у сумі 876 тис. грн.

Раніше Василь Хома працював керівником апарату Харківської облдержадміністрації за часів Михайла Добкіна, а потім був заступником його наступника – Ігоря Балути. Був заступником голови Харківської обласної організації Партії Регіонів. 

У декларації Хоми 90,2 гектара сільськогосподарських земель, фірма, де він є кінцевим бенефіціаром, використовує 1150 гектара сільськогосподарських земель, 7 рушниць на понад 500 тис. грн., 3 годинники загальною вартістю більш ніж 2 млн. грн., автопарк з чотирьох авто загальною вартістю 5,8 млн. грн., готівки на 649 тисяч 464 євро, 419 тисяч 179 доларів США та 5 мільйонів 704 тисяч грн. Серед найдорожчого у сімейства Хоми квартира на лазурному березі моря у місті Ніцца (Франція).

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.