Було підтримано Сумською обласною радою звернення ініційоване депутатами облради від ПП “ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ” до Верховної Ради і Кабінету міністрів України про внесення змін до Бюджетного кодексу України для видобування нафти, природного газу та газового конденсату.

Сумщина є регіоном, де найбільше в Україні видобувається нафти і газу. Тим не менше, вона майже не отримує коштів за використання природних ресурсів. Навіть із тієї суми, яку б мали заплатити минулоріч – 62 млн грн, нафтогазовидобувні компанії виплатили лише 40 млн грн.

На території районів, де видобуваються вуглеводні, область має лише проблеми: погіршується стан навколишнього природного середовища, більш інтенсивно руйнується інфраструктура, спостерігаються додаткові суттєві загрози життю і здоров’ю населення, збільшується кількість онкозахворювань, зменшується обсяг придатних земель для ведення сільськогосподарською виробництва, зникає вода з колодязів,  знищується важкою технікою дорожньо-транспортна інфраструктура тощо.

У той же час відповідно до статті 29 Бюджетного кодексу України 95 відсотків рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату зараховується до загального фонду державного бюджету. Місцеві бюджети отримують лише 5 відсотків, чого явно недостатньо.

Така норма бюджетного законодавства, на думку обласних обранців, нівелює засади справедливого розподілу коштів між бюджетами різних рівнів. Тому вони переконані, що з боку держави повинна бути певна компенсація втрат, які отримують території внаслідок  видобутку нафти і газу.

У зверненні депутати вимагають від Кабінету Міністрів України ініціювати перед Верховною Радою України внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення справедливого розподілу рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату у співвідношенні: 50 відсотків – до загального фонду державного бюджету; 30 відсотків – до бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад за місцезнаходженням (місцем видобутку) відповідних природних ресурсів; 20 відсотків – до обласних бюджетів.

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.