28 квітня відбудеться 6 сесія Сумської обласної ради, серед найбільш актуальних питань, які входять до порядку денного є проекти рішення Про висловлення недовіри голові Сумської обласної державної адміністрації Хомі В.В. та “Про звільнення начальника управління майном Сумської обласної ради Нагорного Д.В.”

Як відомо, 25 лютого під час 5 сесії облради було прийнято рішення про ліквідацію управління майном. Одразу ж голова обласної ради попередив керівника управління Дмитра Нагорного про звільнення у встановленому законом порядку. У зв’язку зі спливом терміну ліквідації управління майном Сумської обласної ради, а саме 2 місяці, настав час для звільнення начальника управління за рішенням облради.

Чим же запам’ятався депутат облради від Європейської Солідарності Дмитро Нагорний на посаді начальника управління майном за цілих два скликання?

Голе минуле

Дмитро Нагорний прославився тим, що зробив стрімку кар’єру від стриптизера і фітнес-тренера до керівника одного з найбільших комунальних підприємств області. У 2015 році він балотувався до Сумської обласної ради від Блоку Петра Порошенко, але на виборах програв. Вже потім, сам тогочасний губернатор області Клочко М. О. склав свої депутатські повноваження, заради того, щоб Нагорний, як наступний у списку партії, зайняв його місце депутата облради. У грудні 2016 року депутат Дмитро Нагорний став керівником управління майном Сумської обласної ради.

Але не тільки буквально з голого стану стриптизера Нагорний зайшов у політику області. Окрім цього, він заступив на посаду начальника управління, за даними декларації, виключно з заробітною платою з останнього місця роботи та заборгованостями по кредитам. Звичайно, ні про які будинки і автівки не могло йти мови, але це буде трохи пізніше.

Сумиоблагроліс – корупція

Пан Нагорний почав свою кар’єру в області з в.о. керівника “Сумиоблагролісу”, де він займав посаду вже за часів губернатора Клочка, який, до речі, був його однопартійцем.  

“Саме за часів керівництва в “Сумиоблагролісі” Дмитра Нагорного була виявлена величезна кількість правопорушень, які привернули увагу не лише місцеві, а й республіканські ЗМІ. І навіть сьогодні багато виявлених незаконних вирубок на території Сумської області про які, до речі, згадував голова ОДА під час апаратаної наради, стосується саме часів керівництва Нагорного.”джерело.

Управління майном та повні зашквари

У грудні 2016 року депутат від ЄС Дмитро Нагорний став начальником управління майном Сумської обласної ради. На цій посаді він вже з часів минулого скликання, та тільки публічно встиг відрізнитися величезною кількістю зашкварів.

Найдрібніше, що ним було зроблено, так це те, що він у робочий час ходить у спортзал. При тому, відвідувачі даного спортзалу повідомляли, що знаходиться він там майже кожного дня саме у робочий час. Він не соромився викладати на особистій сторінці у соціальних мережах звідти фотографії одразу після тренувань. Ось так Нагорний відпрацьовував свою заробітну платню, котра складається з податків жителів Сумщини.

Серед цікавого також те, що дружина Нагорного користувалась талонами на пальне, які купували для Сумської райради, таку інформацію вже повідомляла колишній прессекретар обласної організації партії.

Потім, він потрапляв у корупційні скандали, які чомусь за часів губернатора Клочка і Президента Порошенко зникали від ретельного розслідування правоохоронних органів. Управління майном Сумської обласної ради закупило дефібрилятори у сумнівної київської фірми з кримінальною справою. Торги пройшли умовно, адже жоден з учасників не знижував ціну. Вартість обладнання на 20-30% перевищує ціни в інтернет-магазинах, хоч і має коштувати з точністю навпаки дешевше.

Але це, мабуть, занадто дрібна справа… У кабінеті чиновника за підозрою в розтраті півтора мільйона гривень виявили незадекларовані 10 000 доларів США, від яких, до слова, чиновник разом із двома технічними паспортами на два автомобілі, що перебували в його користуванні, хотів поспішно позбутися. Речові докази хотів непомітно винести з приміщення установи його підлеглий. Але тоді не склалося. Чому Нагорний перебував надалі на посаді після вчинення таких правопорушень залишається незрозумілим.

Декларація, або від “голого безхатченка” до великих статків

Депутат чомусь користується коштовним майном, право на користування яким в обов’язковому порядку повинен вносити у декларацію.

Ще у далекому 2015 році, коли Дмитро Нагорний вперше подавав декларацію, він офіційно реєстрував місце проживання у квартирі разом зі своєю мамою. Але мати, мабуть, за останні 5 років значно збагатилась… Коли уся Україна тільки біднішала, вона побудувала собі цілий будинок, на який зараз є право користування у Дмитра Нагорного, що він і вказав у останній декларації. При цьому, минулу квартиру, яка потрапляла до першої декларації вона не продавала, адже і досі відповідно даних НАЗК він там і прописаний. До речі, чудовий старий спосіб від депутата не вказувати інформацію про площу і вартість будинку.

Але користування коштовним майном у Нагорного не закінчується на приватному будинку, він ще чомусь користується за довіреністю чужою елітною автівкою TOYOTA LAND CRUISER 200. При тому, коштує така автівка 2013 року у вже використаному стані щонайменше 40 тис. $. Цікаво, в кого просто так виникає стільки довіри щоб давати “покататись” на такій автівці? А така довіра виникає у матері його дружини Марини Нагорної, дівоче прізвище якої якраз “Борщенко”.

Характеризуючи діяльність депутата Дмитра Нагорного на посаді начальника управління майном Сумської обласної ради варто підбити підсумки роботи самого управління.

У управлінні майном облради роздутий штат працівників. Вакансії не заповнені, за рахунок чого керівництво управління виписує собі захмарні премії та надбавки. Це, напевно, за те, що в онкологічному диспансері нелюдські умови перебування хворих. За те, що швидка допомога не може завершити ремонт у своїх приміщеннях і вчасно не доїжджає до хворих. За те, що за останні 4 роки підприємства, які мають приносити прибуток, стали збитковими. Взагалі розвалена фармацевтична комунальна галузь. І цей список можна продовжувати.

На Сумщині 18 комунальних комерційних підприємств. Збитки від їх діяльності за 9 місяців минулого року складають понад 10 млн грн! Збитковими є аптеки, автотранспортні підприємства, «Паливкомуненерго», Аеропорт «Суми» й інші.

Через недоліки в роботі управління майном неодноразово потрапляло в поле зору відповідних правоохоронних органів. Були проведені обшуки службою безпеки України. Наразі в управлінні триває аудит. І будуть зроблені фінансові та правові оцінки його діяльності.

Отже, бачимо, що Нагорний за час перебування на посаді відзначився чималим списком “гарних” справ. За результати діяльності управління має завжди відповідати його керівництво. Тому питання доцільності звільнення Дмитра Нагорного взагалі не викликає сумнівів, навіть якщо управління майном не було б ліквідовано.

Від pravdasumy

Один коментар до “Добігає кінця епоха Нагорного на посаді начальника управління майном в облраді”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.