Січень 2021-го виявився для комунальних підприємств охорони здоров’я досить складним. Через нестачу фінансування у деяких із них утворилися неабиякі борги за використані енергоносії: заборгованість по управлінню охорони здоров’я ОДА на 1 січня склала понад 7,5 млн грн.

Щоб знайти рішення цієї проблеми, було скликано позачергове засідання бюджетної комісії облради. На нього запросили керівництво ОДА, департаментів фінансів, освіти і науки, соцзахисту, управління охорони здоров’я ОДА, головного управління Державної казначейської служби, керівників підприємств і установ охорони здоров’я, в яких у грудні минулого року утворилася заборгованість.

Як повідомила директор департаменту фінансів ОДА Олена Батраченко, додаткових коштів в облбюджеті немає. Мало того, навіть дохідна частина обласної скарбниці минулого року недовиконана на 93 млн грн. У підсумку на комісії порадилися і виробили не особливо оригінальний план дій – запропонували медустановам спробувати використовувати власний фінансовий ресурс, провести заходи з енергозбереження, тобто замінити вікна, утеплити будівлі, відключити від опалення другорядні приміщення. Це дасть економію не менше 30% коштів, передбачених на енергоносії. Ось тільки й на ці роботи потрібні гроші – за “спасибі” усе це ніхто не зробить.

Цікавим є те, чи не пов’язаний такий дефіцит коштів на комунальні послуги з останнім підвищенням тарифів, котрі обіцяли, а так і не понизили ОП і КМУ. Нагадаємо, тарифи неабиякі високі для звичайного населення, але на окремі комунальні послуги для юридичних осіб (включно лікарні), вони значно вищі. Так, наприклад, тариф на електроенергію для побутового споживання 1,68 грн. за 1 квт⋅год, а для господарської діяльності вже 4,10 грн. по Сумській області.

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.