6 липня відбулися громадські обговорення, де охочі могли висловити свої пропозиції та зауваження до розробленого детального плану території на провулку Зиновія Красовицького.

“Були гострі питання від мешканців. Особливо турбувало людей це транспортне питання, паркування, заїздів і під’їздів до їхніх будинків. Не всі питання мали відповіді. Головуючий на громадських слуханнях повідомить міського голову про створення погоджувальної комісії. Комісія створюється розпорядженням міського голови у тижневий термін. Після громадських слухань передбачається містобудівна рада, де колектив професіоналів має виказати свою думку на рішення детального плану”, — зазначила заступниця начальника управління архітектури Сумської міськради Ольга Бондаренко.

За словами Ольги Бондаренко, жодних письмових пропозицій до управління поки не надходило. 6 липня до канцелярії надійшло колективне звернення. Мешканець будинку на провулку Зіновія Красовицького, 2, який межує з можливою забудовою, Андрій Барбашев говорить: виступили проти забудови.

“Будівництво 9-ти поверхового будинку у таких стиснутих територіальних кордонах із сквером, і озером, і іншими будинками, які вже є. Це дуже важкий процес. І аби хоч якось вмістити в якісь рамки. Цьому будинку довелось забрати частину нашої прибудинкової території, тобто ця дорога буде належати іншому будинку. Якщо збудують будинок, додасться трафік За проєктом — 24 чи 26 нових паркувальних місць, і на без того вузькій дорозі буде додатковий трафік. Дуже великий будинок, дуже велика кількість людей і в нас є побоювання, що нам перекриють прохід до скверу”, — каже він.

Дерева, дуби тут є, котрим — по 50 років. Це саме такі дерева, котрі для парку, бо дуже старі вони. І місце відпочинку сумчан і ми б хотіли, як мешканці прилеглих будинків, щоб зберегли сквер дружба”, — зазначив мешканець будинку 2 на провулку Красовицького Олексій Хорунжий.

За словами архітектора Олега Кривцова, ця територія, відповідно до історико-архітектурного опорного плану м. Суми, затвердженого у 2012 році, перебуває в зоні регулювання забудови і охоронюваного ландшафту.

За Публічною кадастровою картою, ця земельна ділянка значиться як для будівництва кафе з зоною відпочинку. У 2020 році замовниця проєкту на зведення багатоповерхівки виграла у міської ради суд: він скасував частину затвердженого у 2012 році Генерального плану міста Суми, де будувати житло у цьому сквері заборонялось.

Замовниця проєкту і майбутнього будівництва багатоповерхівки на Зіновія Красовицького, 1а – підприємниця Наталія Галаєва. Із 2010 й до 2029 року в неї діє договір оренди цієї землі. Підприємниця – дружина депутата Сумської обласної ради від ПП «ВО “Батьківщина” Магомед-Шаріпа Галаєва.

Письмові пропозиції до детального плану території на провулку Зиновія Красовицького, 1а, міська архітектура збирає до 8 липня. Завершити їх розгляд мають 19 липня.

За інформацією https://suspilne.media/145623-rozorali-zalivni-luki-na-sumsini-meskanci-sela-perejmautsa-doleu-ricki/

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.