На Сумщині понад 90 % підприємців, які подавали заявки на отримання 8 тис. грн від держави грошей не отримали. Причина цього – скінчилися кошти. Так вважають в “Коаліції малого та середнього бізнесу”.

Мати-одиначка двох синів, Олена Козлова – підприємиця, торгувала промисловими товарами. Минулого року, говорить, після реєстрації через “Дію”, за два тижні надійшли кошти. Цього разу зареєструвалась 19 квітня, як тільки почала працювати платформа на додатку.

“З 24 березня, коли ми пішли на локдаун, в “Дії” не була активна функція, що можна подати на отримання допомоги. Майже кожного дня я дивилася в додатку “Дія”, коли можна податись на цю допомогу. Тільки 19 квітня ця функція почала працювати. В перший же день, коли вона почала працювати, я подала цю заявку знову, так само як і в грудні 2020 року”, – розповідає Олена Козлова.

На момент 7 травня, показує на своєму телефону Олена Козлова, в “Дії” зафіксована тільки реєстрація заявки, грошей немає.

“Зараз, на скільки мені відомо, подано було понад 300 тис. заяв на отримання допомоги цієї по Україні. Наразі, маємо таку ситуацію: уряд виділив для Пенсійного фонду 600 млн грн для виплати оцієї допомоги. На даний час ці гроші вже виплачені. Половина тих людей, які подали заяви, наразі отримала. Що буде далі з тими, хто іще не отримав, я сказати не можу, це тепер залежить від уряду. У нас, я скажу, що, мабуть, іще і половини ми не побачили, що отримали”, – розповідає координаторка “Коаліції малого та середнього бізнесу Сумщини” Світлана Іченська.

Про 600 млн грн направлені на виплату держдопомоги 75 тис. найманим працівникам та підприємцям, учора підтвердило на своєму сайті Міністерство економіки. З них 380 млн грн – допомога найманим працівникам, а 220 млн грн – ФОПам. Водночас міністр Ігор Петрашко озвучив 320 тисяч заявників. Тобто, грошей вистачить 23 % заявників.

Минулої п’ятниці заступниця начальника управління Пенсійного фонду України Сумщини Альона Заставенко сказала, що в області перші виплати розпочалися з 27 квітня. 17 тис. підприємців мають право отримати від держави цю одноразову допомогу. З них 8% її отримали.

Олена Козлова говорить, через карантин доведеться закривати бізнес.

“Я дуже чекала коли буде змога подати заяву на отримання допомоги. Тому що уже всі кошти закінчились, а податки потрібно платити, потрібно платити оренду”, – говорить пані Олена.

Надати інформацію про те, скільки підприємців Сумщини на 7 травня отримали виплату, в управлінні Пенсійного фонду України у Сумській області Суспільному не змогли. За словами речниці управління Світлани Шевцової, таку статистику матимуть після вихідних, 11 травня.

Джерело

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.