За кінець 2020 – початок 2021 років до реєстру корупціонерів потрапили двоє народних депутатів від ПП “Слуга народу” Марина Нікітіна та Микита Потураєв. Також раніше до цього реєстру потрапив сам голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Печерський суд Києва 15 березня визнав нардепа Марину Нікітіну винною у порушенні вимог щодо запобігання конфлікту інтересів. ЇЇ оштрафували на 3 400 гривень. Народна депутатка із фракції “Слуга народу” Марина Нікітіна потрапила в реєстр корупціонерів через працевлаштування чоловіка своїм помічником. Про це у соцмережі повідомляє “Рух ЧЕСНО”.

У повідомлення йдеться, що чоловік Нікітіної виконував обов’язки помічника депутата з 3 вересня 2019 року з місячною  зарплатою у 24 тисячі гривень. Печерський суд Києва визнав депутатку винною у скоєнні адмінправопорушення та присудив штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів – 3400 гривень. Усе в сім’ю, включно гроші платників податків, мабуть така позиція Слуги народу.

Також, до реєстру корупціонерів потрапив Микита Потураєв, народний депутат від “Слуги Народу”, суд визнав його винним за ч.2, ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушенння. У постанові суду йдеться про те, що Потураєв винний саме в несвоєчасному внесенні даних у декларацію про суттєві зміни свого майнового становища. А саме, він придбав новий автомобіль, за що суд призначив йому штраф усього у 1 700 гривень.

Потураєв заявив, що у 2020 році дійсно порушив законодавство. Втім трапилося це, мовляв, випадково.

А вже директора НАБУ Артема Ситника внесено до реєстру корупціонерів за отримання коштовних подарунків. Підставою для внесення до реєстру корупціонерів стала постанова Рівненського апеляційного суду від 13 грудня, який залишив без змін рішення суду першої інстанції, який визнав винним Артема Ситника у скоєнні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-5 Купап (“Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків”). На директора НАБУ накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 3400 грн з конфіскацією подарунків в дохід держави (Сарненський районний суд Рівненської області підрахував, що Ситник отримав подарунок на суму 25 тис. грн, що перевищує дозволений законом розмір).

Нагадаємо, що в травні минулого року Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження щодо голови НАБУ Артема Ситника. Його звинуватили в тому, що він безкоштовно відпочивав в елітних мисливських угіддях господарства “Поліське-Сарни” у Рівненській області, а рахунок за нього оплачував його друг, бізнесмен Микола Надейко. Надейко платив не лише за проживання в готелі, але і за їжу і дорогі розваги.

Мабуть ми єдина країна у світі, де корупціонерам дозволяють очолювати антикорупційні органи.

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.