В Україні запрацювало нове Положення про дошкільну освіту. Найбільше змін стосується переліку причин для відрахування вихованця з дитячого садка. Також оновилася черговість зарахування пільговиків. Про нововведення розповіла в ефірі “Українського радіо Суми” начальниця управління освіти та науки Сумської міської ради Антоніна Данильченко та головний спеціаліст управління Віта Корж.

За словами Антоніни Данильченко, на сьогодні у Сумах дитячі садочки відвідує 6 тисяч вихованців з близько 11 тисяч зареєстрованих в цих закладах. Так відбувається через те, що батьки мають змогу не водити дітей до садочків, хоча малеча офіційно зареєстрована як вихованець у певному дошкільному закладі. Щоправда, від цього року ситуація кардинально зміниться, каже вона. Відтепер в Україні запрацюють нові правила організації роботи дитячих садочків.

У яких випадках відраховують

Відрахувати дитину можуть не лише за заявою одного з батьків чи іншого законного представника дитини. Підставою для цього може бути стан здоров’я малюка або ж його відсутність у закладі без поважних причин протягом двох місяців у навчальному році.

“Відрахування здійснюється наказом керівника закладу дошкільної освіти. Це робиться за заявою одного з батьків чи законних представників дитини на підставі медичного висновку про стан здоров’я у разі досягнення повних 7 років на 1 вересня. Що стосується дітей з особливими освітніми потребами — це 8 років до 1 вересня. Отже, якщо дитині на 1 вересня виповнюється 7 років, то за бажанням батьків, скільки б вони заяв не написали, це — незаконно”, — говорить вона.

На сьогодні серед 37 закладів дошкільної освіти, які працюють у Сумах, у більшості є вільні місця, і протягом року там готові приймати дітей, каже Данильченко.

“Через карантинні умови у нас не на повну функціонують всі групи, тому що маємо дотримуватися вимог санітарно епідеміологічного стану. Однак вільні місця є. Звичайно, не в кожному районі. Дуже завантажений садочок на Прокоф’єва, а також — 9-й та 12-й мікрорайони. У центрі міста є також переповнені заклади, але більшість мають змогу приймати дітей у разі потреби”, — зазначила вона.

Яка тепер черговість

За словами головного спеціаліста управління освіти та науки Сумської міської ради Віти Корж, оновилася черговість зарахування пільговиків.

По-перше, першочергово до державних закладів дошкільної освіти зараховують дітей, які проживають на території обслуговування державного комунального закладу.

“Тобто якщо засновник вирішить, що необхідно закріпити території обслуговування за садочком, тоді вона буде визначена рішенням виконавчого комітету, і таких дітей прийматимуть у першу чергу”, — сказала вона.

Матимуть перевагу у зарахуванні:

 • рідні усиновлені брати та сестри, які вже відвідують певний дошкільний навчальний заклад;
 • діти працівників такого закладу дошкільної освіти;
 • діти, які належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами;
 • діти, які належать до категорії дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
 • діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку у службі у справах дітей;
 • діти з числа внутрішньо переміщених чи ті, які мають статус дитини, яка постраждала у наслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
 • діти, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи;
 • діти військовослужбовців, діти військовослужбовців військових прокуратур.

За ким зберігаються місця на літо

Антоніна Данильченко зазначає, що місце за вихованцем зберігається в державному чи комунальному закладі дошкільної освіти у літній період у таких випадках:

 • у разі хвороби дитини, його санаторного лікування, реабілітації;
 • у випадку карантину у закладі дошкільної освіти,
 • якщо один з батьків або інший законний представник дитини — у відпустці.

Вихованці старшого дошкільного віку на початок літа вже є зарахованими до закладу. До осені вони можуть здобувати там освіту, сказала Данильченко.

“Тепер узаконено положення, що до 31 серпня дитина може перебувати у дошкільному закладі, де до цього виховувалася. Чому до 31 серпня? Тому що формування мережі груп має бути проведено до цього часу, бо 1 вересня новий навчальний рік уже починається і мережа груп має бути сформована”, — додала вона.

Джерело: https://suspilne.media/121274-komandi-sumsini-vidigrali-u-cempionati-ukraini-z-hokeu-na-travi/

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.