Питання придбання шкільного автобуса для Великописарівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів було проблемним в останні декілька років. Два шкільні автобуси, за словами голови територіальної громади Людмили Бірюкової, вимушені робити по два рейси, аби довезти до навчального закладу 150 дітей із 9 населених пунктів територіальної громади і робити 2-3 маршрути по Великій Писарівці.

«У школі понад 500 дітей і майже третина з них потребують підвозу. Протяжність маршрутів складає близько 50 км. Тобто, аби доїхати до навчального закладу, школярі мають вставати о 5-й годині ранку, а то й раніше, бо о 6.15 вони вже повинні сидіти в автобусі. Звісно, що для дітей це важко», – сказала керівник громади.

За словами Людмили Олександрівни ситуацію може вирішити придбання додаткового автобусу. Тому керівник територіальної громади звернулася до обласних депутатів Олександра Стрельченка та Магомеда Галаєва, аби ті посприяли у закупівлі шкільного автобусу.

І з цим питанням не забарилися. На останній сесії обласної ради за ініціативи депутатів було виділено 1 млн 750 тисяч грн з обласного бюджету, ще 200 тисяч грн профінансовано міським бюджетом Великописарівської тергромади.

Олександр Стрельченко, який вже багато років опікується Великописарівщиною, каже, що до 1 вересня, якщо вчасно будуть виконані всі тендерні процедури, новенький автобус поїде за маршрутом, і частині дітей не потрібно буде вставати разом із зорею.

«Діти повинні із задоволенням ходити до школи. У них, як і вчителів, має бути можливість комфортно та безпечно доїхати на уроки та повернутися додому», – певен Олександр Стрельченко.

Якщо вирішиться питання з поверненням автобусу, що утримується на балансі відділу освіти Великописарівщини, а насправді знаходиться в Тростянецькій тергромаді, то питання підвозу учнів Великописарівської школи буде закрито повністю.

Свого часу його надали в користування Солдатському НВК, який входив до складу Великописарівського району, а наразі – до Тростянецької громади. І тепер автобус не віддають, хоча Юрій Бова обіцяв повернути транспорт власникам. Варто нагадати, що Олександр Стрельченко робив депутатський запит до правоохоронних органів, аби у законному порядку повернути майно, яке належить Великописарівській громаді. Наразі з цього питання тривають судові тяжби.

«Від імені громади хотілося б висловити вдячність Олександру Стрельченку, який не обходить увагою нашу громаду, – зазначає Людмила Бірюкова. – З якими б питаннями ми до нього не зверталися, він завжди знаходить час і можливість, аби допомогти у їх вирішенні. Це стосується закладів освіти, культури, охорони здоров’я, збереження автостанції тощо. В умовах децентралізації, в ході освітньої реформи та запровадження Нової української школи питання транспортування – одне з найважливіших. І він це розуміє».

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.