В період з 15 по 18 лютого 2021 року Державною екологічною інспекцією у Сумській області здійснювалася планова перевірка ДП «Охтирський агролісгосп». У ході заходу екоконтролю було встановлено, що у 2020 році цей агролісгосп здійснював суцільну рубку головного користування у кварталі 68 (виділ 15), що знаходиться в межах Грунської сільради Охтирського району. Відповідно до лісорубного квитка, суцільна рубка листяних насаджень породи «вільха» мала проводитись на ділянці площею 1 га.

Про це 26 лютого повідомили в прес-службі Держекоінспекції у Сумській області.

Втім, під час проведення контрольного вимірювання площі лісосіки за допомогою GPS-системи, екоінспектори виявили, що площа загального зрубу становить 1,2 га, що на 0,2 га більше дозволеної.

За результатами контрольного обліку пнів на зазначеній ділянці обраховано 122 незаконно зрубаних дерева різних діаметрів, з яких 117 сироростучих і 5 сухостійних вільх. Загальна сума збитків, завданих незаконним порубом лісових насаджень, склала 1 050 231 грн.

На підставі зазначених фактів Інспекція передала до правоохоронних органів матеріали за ознаками вчинення кримінального правопорушення задля внесення відомостей до ЄРДР та вжиття заходів представницького характеру.

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.