Цього разу його хочуть знижувати для матерів, які народили й виховують дитину до шестирічного віку, а щоб від такого зниження не постраждав бюджет, одночасно пропонують підвищувати пенсійний вік для всіх громадян починаючи з 2023 року.

В Україні знову можуть підвищити пенсійний вік. Відповідний законопроект № 5566 зареєстрували у Верховній Раді нардепи від “Слуги народу”.

У пояснювальній записці йдеться про те, що ще один бебі-бум в Україні малоймовірний, і тому надзвичайно важливо поліпшити пенсійну систему в контексті підтримки матерів, щоб протистояти наслідкам демографічної ситуації, що склалася в країні. У зв’язку з цим законопроектом пропонується підтримка матерів у сфері пенсійного забезпечення незалежно від того, є сім’я багатодітною чи ні.

Зокрема, проектом передбачено, що жінки, які народили дитину й виховують її до шестирічного віку, мають право на зменшення пенсійного віку на шість місяців. Зазначене зменшення застосовується за кожну дитину, при цьому пенсійний вік для жінок не може бути знижено на понад три роки.

Одночасно проектом документа запропоновано, що починаючи з 1 січня 2023 року вік, який дає право на призначення пенсії за віком, щорічно буде збільшуватися на один місяць. Таке зростання буде тривати до 1 січня 2035 року. У підсумку, вказане збільшення підвищить пенсійний вік в Україні до 2035 року на один рік і становитиме 61 рік.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.