«Через незрозумілу позицію голови облдержадміністрації Василя Хоми та комісії з розгляду проектів ДФРР, сільські території Сумщини не отримають державних коштів на соціальноважливі проекти: лікарні, дитячі садочки, школи, сільські амбулаторії. Люди, які там проживають і які теж є жителями Сумської області знову залишились без надії на отримання нормальних лікувальних та освітніх послуг», – вважає голова бюджетної комісії Сумської обласної ради.

Для багатьох проектів з ремонту та модернізації дошкільних закладів, медичних установ, шкіл сільських територій Сумщини, участь у конкурсі проектів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) була чи не єдиною можливістю отримати необхідне фінансування. А, разом з фінансуванням, відчути, що і в сільській місцевості можуть бути сучасні освітні та медичні заклади.

«Найголовніше, при відборі проектів, керуватися потребами громади всієї області, а особливо там, де обмежені фінансові ресурси. Образливо за дітей та хворих з районів, які не отримали покращення умов навчання та лікування. Хоча таких проектів в переліку було достатньо», – зазначає голова бюджетної комісії Сумської обласної ради.

74 проекти надійшло на розгляд обласної комісії. Загальна сума необхідного фінансування на всі ці об’єкти з ДФРР понад 650 млн. грн.  І лише 6 комісія визначила необхідними для фінансування.

За словами Євгена Южакова, серед об’єктів, які комісія відхилила, багато тих, які б сприяли розвитку громад та їх збереженню. І сума коштів на їх реалізацію значно менша.  Тож і реалізувати в області можна було б не 6 проектів, а як мінімум 10. І ефект від їх реалізації був би відчутнішій. Це стало наслідком відсутності обговорення кожного об’єкта, вивчення позитивного впливу на розвиток окремої громади, кількості людей, яких він охопить.

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.