Вчора мешканці міста Суми стали заручниками ситуації, коли раптово їм було відключено електропостачання в їх домівках.

Тисячі мешканців різних куточків міста не змогли зробити свої заплановані справи, подивитись улюблені фільми чи серіали та просто комфортно відпочити після роботи.

За інформацією Сумського міського голови Олександра Лисенка, яку він оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук, ймовірною причиною виходу з ладу обладнання електричної підстанції є аномально висока температура повітря, у зв’язку з чим, обладнання не встигає охолоджуватись.

Та чи винні в цьому звичайні мешканці міста Суми? Адже, окрім зростання цін на електроенергію, ніяких більш комфортних умов для мешканців міста не настає. То ж чия це вина і хто має понести відповідне покарання за ці незручності та можливі збитки, спричинені внаслідок виходу з ладу електричних приладів?

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію для населення за перші 100 кВт⋅год та ввів єдину ринкову ціну — 1 гривні 68 копійок за кВт⋅год (її затвердили до 31 березня 2021 року). Подорожчання більшою мірою було зумовлене кризою українського енергоринку, яка своєю чергою стала наслідком «‎ефективного» державного менеджменту, що вже обговорювалось далеко не один раз. Власне, як наслідок, ДП НАЕК «‎Енергоатом» у 2020 році замість прогнозованого прибутку в 1,6 млрд гривень отримало 4,8 млрд чистого збитку. У квітні Уряд продовжив дію єдиної фіксованої ціни на електроенергію для населення — 1,68 грн за кВт⋅год — до 30 червня 2021 року.

Крім того, сьогодні вранці (близько 8.30 години), ідучи на роботу та проходячи у центрі міста Суми повз Сквер Європейський (напроти МЦ Романтика), можливо було спостерігати не дуже зовнішньоприємну ситуацію, коли «гори сміття» та порожніх пляшок лежали не прибраними в урнах для сміття та біля них.

На жаль, крім назви Скверу Європейського, місто Суми – аж ніяк не можливо назвати «європейським».

Пригадались приємні спогади пострадянського минулого, коли систематично о 6 ранку, у спекотну пору року машини комунальних служб курсували та поливали дороги, вчасно прибирали сміття.

Все це робилось для того, щоб люди, ідучи на роботу, мали гарний настрій від зовнішнього благоустрою свого рідного міста, в якому живуть, були заспокоєні, що їх податки витрачаються не даремно та створюють їм комфортні умови проживання.

Тому в черговий раз постають одні й ті ж самі риторичні запитання: Що та де ми зробили не так ? Чому замість покращення життя, нам його перетворюють на умови виживання ? Чи є у місті Суми справжній «господар», який раз і назавжди, без сторонніх нагадувань, може зробити комфортними умови проживання «сумчан»?

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.