Сумитеплоенерго готують до тіньового продажу, до якого може бути причетний голова ВР Дмитро Разумков. Про це повідомив народний депутат Андрій Деркач в зверненні до генпрокурора Ірини Венедиктової, копія якого опублікована в його телеграм каналі.

За словами Деркача, готується тіньовий продаж компанії “Сумитеплоенерго”. Один з можливих покупців — Іван Надєїн, власник ТОВ “Укртепло”.

“За інформацією журналістів-розслідувачів,”Сумитеплоенерго” планують продати власнику ТОВ “Укртепло” Івану Надєїну (за сумісництвом — президенту самого народного футбольного клубу “Верес”). Спосіб продажу обраний “народний”- через офшори, щоб податки не платити. Надєїн має тривалі бізнес звʼязки з нинішнім головою Ради Разумковим, який в 2014-2015 рр. був одним із співзасновників ТОВ “Укрптепло”, а на думку журналістів-розслідувачів, до сих пір має бізнес інтерес в діяльності компанії”, — повідомляє Деркач.

За словами нардепа, “Сумитеплоенерго”, за 5 років отримало прибуток в 300 млн. гривень від тіньових схем на Сумській ТЕЦ, яку вона орендує.

“Після покупки “Сумитеплоенерго” Надєїним ні знищення схем, ні зниження тарифів сумчани не дочекаються — бізнес планують зберегти в первозданному вигляді. При тому, що побудовано все на ТЕЦ і теплових мережах що належать громаді — вони в оренді до 2023 року у “Сумитеплоенерго”, — підкреслив Деркач.

Нардеп повʼязує продаж компанії зі спробою уникнути відповідальності керівництва групи компаній “ТехНова”, на якому висять кримінальні справи СБУ, Нацполіціі і ДФС.

“У звʼязку з цим, на центральному рівні я звернувся до генпрокурора Венедиктової з вимогою перевірити факти незаконних дій при тіньовому продажу “Сумитеплоенерго” компанії “Укртепло” і можливу причетність до угоди голови ВР Дмитра Разумкова”, — заявив Деркач.

Водночас, на місцевому рівні Деркач запропонував створити спільну робочу групу за участю депутатів місцевих рад, облдержадміністрації, правоохоронців і громадськості для вивчення умов договору оренди ТЕЦ та ефективності її використання. Головне, за його словами, не допустити продовження договору оренди після тіньового продажу компанії “Сумитеплоенерго”.

“Головне не допустити чергової тіньової оборудки поза бюджетом і не на користь сумської громади, навіть якщо вона проходить з можливою участю та під дахом спікера Разумкова”, — резюмує Андрій Деркач.

Нагадаємо, директором «Сумитеплоенерго» є Дмитро Васюнін, якого восени сумчани обрали депутатом Сумської міської ради від «Батьківщини», він став новим власником ТОВ «Кінотеатр «Дружба».

За даними декларації у Васюніна і його дружини:

  • Квартира 99,78 кв. м.
  • Земельна ділянка у Садах (примістя м. Суми) 1596 кв. м. на території якої розміщено житловий будинок площею 338 кв. м.
  • Спільні земельні ділянки у Великій Чернеччині Сумського району загальною площею 2393 кв. м.
  • Кімната у м. Чернігів.
  • Toyota Land Cruiser 2012 року, котру він придбав за “50000 грн.”, найнижча ціна на яку 32 тис.$.
  • Hyundai Sonata 2010 року, котра чомусь коштувала більше ніж у три рази дорожче “Крузера”, а саме 170 тис. грн.
  • Сукупний дохід склав 779 тис. грн.

Питання відкрите, звідки у декларанта гроші, як у колишнього службовця і зараз директора підприємства з зарплатнею у 24 тис. $ на рік, на такі автівки, землю і нерухомість! Наскільки Land Cruiser має бути розбитим, щоб коштувати 1,5 тис $? Та звідки гроші на купівлю величезного кінотеатру?

Можливо ріст тарифів і цін на транспортування тепла допомагає Васюніну збільшувати свої статки, але значно він їх збільшить у випадку тіньового продажу “Сумитеплоенерго”…

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.