Депутати Сумської міськради проголосували за присвоєння трьом сумчанам звання “Почесний громадянин міста”. Посмертно таке звання отримали інфекціоніст Зиновій Красовицький (за це проголосували 34 депутата) та директор Сумської дитячої лікарні Олександр Ємець (36 депутатів). За ці дві кандидатури проголосували без обговорень, а ось третя кандидатура – колишнього ректора Сумського державного університету Анатолія Васильєва – викликала дискусію.

Зиновій Красовицький

Зиновій Красовицький – лікар-інфекціоніст, Заслужений лікар України, професор, очолював кафедру інфекційних хвороб Сумського державного університету.

Народився 2023 року в Середино-Буді, більшу частину життя прожив у Сумах. Після закінчення сумської школи у 1941 році був направлений на навчання до Куйбишевської військово-медичної академії. З 1943 року як військовий фельдшер брав участь у боях Другої світової за визволення України від фашистів. Через поранення, зазнав ампутації ноги. Після навчання в Харківському медінституті працював у Сумах.

Зиновій Красовицький заснував у Сумах інфекційну лікарню, яка тепер має назву Центр інфекційних хвороб і носить його ім’я.

Помер 2008 року в Німеччині, де жив з родиною в останні роки. Згідно із заповітом, похований в Сумах, на центральному кладовищі.

Олександр Ємець

Олександр Ємець – лікар-дерматолог, головний лікар Сумської міської дитячої лікарні ім. Святої Зінаїди та заслужений лікар України. Він народився у 1963 році. Працював дитячим лікарем – дерматологом, завідувачем відділу дерматології. Був депутатом та членом виконкому Сумської міської ради.

Помер Олександр Ємець у 2020 році від ускладнень коронавірусу. За рішенням міської ради, 2021-й рік в Сумах оголошений роком пам’яті лікаря Олександра Ємця.

Анатолій Васильєв

Анатолій Васильєв – почесний ректор Сумського державного університету, професор, заслужений працівник освіти. Він народився 1950-го року в Сумах. Навчався в Харківській філії політехнічного інституту (нині – Сумський державний університет). Після навчання залишився працювати у цьому виші.

Очолював університет з 2004 по 2021 роки. Нині є почесним ректором навчального закладу.

Щодо надання Васильєву звання “Почесний громадянин Сум” в місті точилися дискусії. Проти його кандидатури виступив голова вільної профспілки “Справедливість” СумДУ Іван Мозговий. За його словами, Васильєв – людина, яка “не відповідає положенню про присвоєння звання почесного громадянина ні за формою подання (це було особисте рішення окремої людини, ні з ким не узгоджене), ні за змістом, жодний пункт цього положення не виконаний даним громадянином”.

Іншої думки – секретар Сумської міськради Олег Рєзнік. “Саме під керівництвом Анатолія Васильєва, СумДУ перетворився у визнаний успішний високорейтинговий університет з потужною науково-освітньою та матеріально-технічною базою. Новітніми технологіями навчального процесу увійшов до топ-групи провідних університетів світу і став одним із лідерів вищої освіти України”, – сказав він.

Зрештою, депутати проголосували за присвоєння Анатолію Васильєву звання “Почесний громадянин міста Суми”. Для цього вистачило 25 голосів.

Що дає звання “Почесний громадянин Сум”

Згідно із положенням про звання “Почесний громадянин міста Суми”, жителі Сум, які його мають, можуть отримати компенсацію санаторно-курортного лікування раз на рік.

Також вони мають 100% пільгу на оплату житлово-комунальних послуг без обмеження соціальною нормою житла і щомісячну грошову винагороду у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (у 2021 році ця сума складає загалом 6810 грн.).

Ці пільги та компенсація здійснюються з міського бюджету. Почесний громадянин має на них право з 1 січня року, який є наступним за роком присвоєння звання.

У разі смерті Почесного громадянина місто забезпечує його безоплатне поховання на одному з міських кладовищ, надає родичам матеріальну допомогу на облаштування могили та забезпечує догляд за могилою.

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.