Починаючи з травня поточного року всіх українців, які користуються газом, переводять на річні обов’язкові контракти з постачальниками газу. Це кардинально змінить діючі раніше правила на ринку газу. Скільки ж українцям після вступу нових правил доведеться платити за “блакитне паливо”, підрахували експерти.

Вже з травня не буде так званого місячного тарифу, всіх споживачів переведуть на конкретну ціну, яка буде прописана в річному контракті. На ринку газу будуть діяти 6 основних правил з травня:

  • Річний контракт буде актуальний в період з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 роки;
  • У літні місяці тариф на газ не повинен змінюватися;
  • Клієнт повинен сплатити використані послуги не пізніше 25 числа кожного місяця;
  • Постачальник може надіслати свому клієнту інші комерційні пропозиції;
  • Споживач має право в будь-який момент розірвати контракт з колишньою компанією і перейти до іншого постачальника газу;
  • Міняти річний контракт на місячний також буде можливість. При чому, необмежену кількість разів.

При цьому, уряд вже ніяк не зможе вплинути на ціну на газ. Але всіх постачальників зобов’язали публікувати свої ціни на блакитне паливо на рік вперед. Однак, з майже 50 існуючих підприємств постачальників газу, лише “Нафтогаз” матиме таку можливість і ось чому.

Все через те, що у компанії є стабільне джерело дешевого ресурсу “Укргазвидобування” і “Чорноморнатфогаз”.

Але, щоб у “Нафтогазу” не було переваг, глава Міненерго Юрій Вітренко вже зобов’язав компанію продавати газ компаніям-постачальникам за фіксованою ціною.

До слова, держрегулювання тарифу на газ діє до кінця березня, вже в квітні тариф може бути більше за 6,99 грн за кубометр, якщо уряд нічого не зробить. За підрахунком експерта, кубометр газу може обходитися споживачеві в 7,86 грн за кубометр.

А тепер ще необхідно враховувати, що постачальники будуть вже з травня закладати ріст цін на газ у тарифи на рік і точно ціна на газ в Україні буде зростати, адже уряд “не має впливу” на ринок, як і у січні, коли рішенням однієї людини знизили тарифи.

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.