Вчені з Техаського університету A&M знайшли спосіб, як швидко знищити коронавірус, який спричиняє COVID-19, пише видання Phys.org.

Їхнє дослідження опублікували у журналі Biotechnology and Bioengineering.

Науковці виявили, що нагрівання розчину, що містить коронавірус, до 72 °C протягом менше секунди може знизити кількість вірусу в 100 тисяч разів, що достатньо для нейтралізації патогена і запобігання його передачі.

Термальну обробку для нейтралізації COVID-19 використовували і раніше, але в попередніх дослідженнях коронавірус нагрівали від однієї до 20 хвилин. 

Такий період часу не є практичним рішенням, оскільки застосування тепла протягом тривалого періоду – це складно і дорого.

Тому термічна обробка за менш ніж секунду є можливим рішенням, яке допоможе зменшити розповсюдження COVID-19 повітряно-крапельним шляхом, вважають дослідники.

Також цей метод можна реалізувати в системах опалення, вентиляції та кондиціонування повітря.

Вчені вважають, що термічна обробка ймовірно ефективна і щодо інших вірусів, зокрема для грипу, який поширюється повітряно-крапельним шляхом. 

“Грип менш небезпечний, але все одно буває смертельним, тому якщо це призведе до розробки системи очищення повітря, то матиме велике значення не тільки для коронавірусу, але і для інших вірусів, що передаються через повітря”, – вважає Арум Ган, один із авторів дослідження. 

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.