У Сумах у 85% ліфтів закінчився термін експлуатації в 25 років, після чого вони повинні бути замінені або капітально відремонтовані. Вже з початку квітня за рішенням суду в обласному центрі відключать 160 ліфтів. Позов подало управління Держпраці в Сумській області, яке виявило численні порушення, які становлять загрозу для життя і здоров’я людей.

Як стверджують представники управління, які обслуговують організації, ігнорується проведення техоглядів експертами, які в обов’язковому порядку повинні проходити кожні 2 роки щодо всіх ліфтів. На це потрібні гроші. У організацій їх немає, а мешканці збирати не хочуть, тому ситуація пущена на самоплив.

Більш того, деякі підприємства навіть намагаються оскаржити рішення Феміди. Так, за словами Євгена Скоробагатского, який керує КП «Сумиенергоцентраль», вони подали апеляцію на рішення суду. Також директор повідомив про необхідність закупівлі ліфтів для заміни старих на умовах лізингу або в кредит.

За розмовою журналістів з директором департаменту інфраструктури Олександром Журбою, і він підтвердив, що влада думає над тим, які ліфти можна відремонтувати, а які потрібно міняти, набуваючи нових. І підраховуючи необхідні на це кошти, люди в кабінетах розуміють, що якщо сумчани не братимуть участі у фінансуванні, то декому доведеться чекати ремонт ліфта 10 років.

– В даний час під загрозою відключення понад 1000 ліфтів по Сумам, – сказав А.Журба. – Грошей, щоб відремонтувати всі, – немає. Ми розмовляємо з представниками ОСББ, пропонуючи їм різні програми фінансування 90 на 10 або погашення відсотків по кредиту, і ми розуміємо, що і для них це складно. Але чи є вибір? Ми сьогодні навіть перестали приймати заявки від представників будинків, де проблеми з ліфтами, тому що їх накопичилося занадто багато і нам потрібно вирішити ці ситуації, а потім братися за нові.

При цьому на сайті Сумської міськради опублікували список з 61 будинку, де збираються відремонтувати 100 ліфтів, на що необхідно 80 млн. грн. На один ліфт 800 тис. гривень? І сумчани не розуміють, як так може відбуватися, що ремонт ліфта коштує стільки ж, скільки придбання нового з установкою? І все це ще й помножена на два. В Інтернеті можна знайти пропозиції про продаж пасажирських ліфтів для багатоповерхівок від 300 до 600 тис. грн. за одиницю.

Нагадаємо, що в минулому році за програмою співфінансування 90% на 10% в Сумах відремонтували, а не замінили 10 ліфтів за 7,7 млн. Грн. В цьому році виділили рівно на мільйон менше.

Так що, схоже, в обласному центрі назріває ліфтової колапс.

І головне, Лисенко і його команда точно мали знати про наближення ліфтового колапсу ще за декілька років, але нічого завчасно не придприйняли!

Джерело: http://www.shans.com.ua/?m=inews&nid=51270

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.