Київ домовився з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer про постачання 10 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу, повідомив раніше Володимир Зеленський. Водночас дані про те, коли саме вакцина може бути поставлена в Україну, не наводяться.

Голова підприємства «Медичні закупівлі» Арсен Жумаділов пише, що йдеться про якийсь “рамковий договір“:

«У кодексах таке поняття відсутнє, щоб знати напевно, що мається на увазі.

Про що йдеться?

Ймовірно, про документ типу Memorandum of understanding чи Term Sheet. У такому випадку це попередні домовленості, у межах яких не виникають зобов’язання. MoU/Term Sheet – це не договір купівлі-продажу/закупівлі. Сторони домовились домовлятись далі, так би мовити.

Побіжний і оптимістичний розрахунок вартості 10 млн доз вакцини від Pfizer ($18 за од.) – понад 5 млрд грн загальної вартості контракту. Таких фінансових призначень донедавна державний бюджет на закупівлю вакцини не містив. Залізне правило: не маєш призначень – не можеш брати договірні зобов’язання.

Остаточне підтвердження того, що маємо справу з укладанням попереднього документа, який не має зобов’язального характеру – нечіткі формулювання графіку поставок.

Перші партії (які саме?) прибудуть найближчими місяцями (коли саме?). “Угадай мелодію” замість ясності».

Джерело: https://texty.org.ua/fragments/103325/ukrayina-zayavyla-pro-uhodu-na-10-mln-doz-vakcyn-pfizer-ale-shozhe-ce-dohovir-bez-zobovyazan/

Від pravdasumy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.